reFORMA oferuje usługi masaży leczniczych w domu, pracy, hotelu lub w innym, 
dogodnym dla Państwa miejscu.

Masaż klasyczny

Jest to intensywny masaż na tkankach powierzchniowych i głębokich, wykorzystujący takie techniki jak: głaskanie, rozcieranie, ugniatanie, rolowanie, uciski, oklepywanie, wibracje. Jest to najczęściej wykonywany masaż w naszym kraju. Poza działaniem leczniczym posiada również właściwości relaksacyjne. Polecam go osobom z bólami kręgosłupa, przemęczonym, z wadami postawy, sportowcom, a także profilaktycznie i regeneracyjne.

Masaż klasyczny przyspiesza krążenie krwi i limfy, zmniejsza napięcie mięśni, przywraca jędrność skóry i poprawia nastrój.

Masaż leczniczy

Likwiduje patologiczne zmiany w tkankach i narządach będące następstwem urazu bądź choroby. Masaż ten ma powszechne wykorzystanie podczas leczenia chorób z zakresu neurologii, ortopedii, chorób wewnętrznych, zarówno u dorosłych jak i dzieci. Prawidłowo, masaż leczniczy powinien być wykonywany seriami w regularnych odstępach czasowych, gdyż tylko wtedy zaobserwujemy pełną skuteczność jego leczniczego działania.

Jest to masaż indywidualnie dobierany, uzależniony od wielu czynników: typu pacjenta, jego aktualnego stanu zdrowia i dolegliwości. W każdym poszczególnym przypadku wyglądać on będzie inaczej. 

Drenaż limfatyczny

Jest wskazany dla osób z obrzękami i zmianami skórnymi, które są skutkiem zaburzeń w krążeniu limfy. Przeciwdziała niewydolności krążenia obwodowego, zwłaszcza w kończynach dolnych, dlatego pozwala pozbyć się tzw. efektu zimnych stóp. 

W medycynie estetycznej  stosowany jest do walki z cellulitem, przyspiesza proces odchudzania i dobrze wspomaga modelowanie sylwetki. Działanie drenażu dodatkowo pomaga oczyszczać organizm z toksyn. 

Masaż sportowy

Masaż sportowy przeznaczony jest dla osób uprawiających sport zarówno na poziomie zawodowym, jak i amatorskim czy rekreacyjnym.

Celem masażu jest rozgrzewka, pobudzenie aparatu ruchu przez wysiłkiem, oraz usunięcie przemęczenia po intensywnym wysiłku fizycznym, redukcja zakwasów bądź likwidacja powstałych kontuzji.

Do masażu sportowego używam najwyższej jakości specjalistycznych balsamów rozgrzewających lub chłodzących, które powodują spotęgowanie dobroczynnych właściwości zabiegu.

Masaż kontralateralny

Jest to rodzaj masażu leczniczego. Wykonywany jest na kończynie zdrowej w stosunku do kończyny chorej. Masaż tego typu stosuje się w sytuacji, kiedy nie ma możliwości stosowania masażu na kończynie chorej, w wyniku zaistniałych przeciwwskazań (np.: stany zapalne, oparzenia, rozległe rany, opatrunek gipsowy, zmiany dermatologiczne). Masaż ten dzięki oddziaływaniu na kończynę zdrową mobilizuje przepływ krwi i zwiększa ilość bodźców naczyniowo-ruchowych oraz odruchów fizjologicznych po stronie przeciwnej nawet o 30%. 

Masaż izometryczny

Masaż izometryczny jest zabiegiem leczniczym, wykonywanym najczęściej w rehabilitacji pourazowej, w stanach niedowładu lub zaniku mięśni. Ma zastosowanie także w celach upiększających – w walce z cellulitem i jako wspomaganie kuracji odchudzających.

Masaż izometryczny jest zabiegiem krótkim, ale bardzo intensywnym. Rezultatem pierwszej serii zabiegów jest zmniejszenie się obwodu masowanej grupy mięśni w wyniku redukcji podskórnej tkanki tłuszczowej. Później, na skutek przyrostu masy mięśniowej, obwód i masa mięśni zaczyna wzrastać.

Masaż wyszczuplający (antycellulitowy, ujędrniający)

Należy do grupy masaży o bardzo dużej intensywności. Zabieg ten skupia się głównie na skórze i tkance tłuszczowej, ud, bioder, pośladków, ramion i brzucha. Celem masażu jest pobudzenie przepływu limfy, rozbicie tkanki tłuszczowej, redukcja cellulitu. Do wykonania tego zabiegu używam specjalistycznych kosmetyków i balsamów najwyższej jakości, które dodatkowo wspomagają redukcję cellulitu, zwiększają intensywność i potęgują dobroczynne oddziaływanie terapeutyczne. Efektem masażu jest gładka, rozgrzana i napięta skóra.
Na życzenie klienta masaż wykonywany jest w połączeniu z bańką chińską.

Masaż bańką chińską

Masaż bańką chińską to bardzo popularny i doceniany zabieg towarzyszący modelowaniu sylwetki. Masaż ten jest uważany za doskonały zabieg wspomagający proces odchudzania i terapię antycellulitową.

Ma za zadanie stymulację układu odpornościowego oraz przyspiesza procesy metaboliczne, dzięki czemu następuje szybsze usunięcie zbędnych toksyn oraz produktów przemiany materii z naszego organizmu. Do masażu używam oliwek i balsamów przeznaczonych do walki z cellulitem które dodatkowo oddziaływają na organizm potęgując dobroczynne efekty zabiegu.


  

 .